1998 lı yıllar ile internet hayatımıza girmeye başiladı. Her geçen gün artan talep üzerine, internet ve internetin kullanıldığı cihazlar arttı. Şekli ve güçleri talebe göre değişikliğe uğradı. Her alanda hayatımıza giren internet, Sosyalleşme, sohbet, arkadaşlık etme konularında da hayatımızda yerini aldı. Çok sayıda arkadaşlıklar internet aracılığı ile edilir oldu. Arkadaşlık ve sosyalleşme siteleri facebook ve twter gibi siteler ile tavan yapmış bir haldeler. Bu iki site uluslar arası bir paylaşım sitesi. Bu sitelerin haricinde arkadaşlıkların kurulduğu çok sayıda site mevcut. Binlerce site var ve bu siteler içeriklerine göre çok çeşitlilikler de gösteriyor.
1998 li yıllarda internet windows98 işletim sistemi ile birlikte, çok düşük bir hızla kullanılıyor idi ama yeterli idi. Sonra flash chat gibi siteler çıkınca da, internetin hızı artık yetmez bir hale geldi. İnternet hızı ile aynı orantılı olarak sohbet siteleri veya diğer internet kullanım alanları değişti, gelişti. Şuan baktığımızda en iyi yerde gibi görüne bilir. Daha zaman geçtikçe hızı ile birlikte internitin kullanım alanları da mutlaka değişecek. İnternetler üzerinden tv ler kuruluyor, ameliyatlar bile yapıla biliyor.

İnternet artık bir yaşam gerekliliği.

İnternet Üzerinden Sohbet ve Türk örf Adetlerimiz.

İnternet ve canlı sohbet siteleri ahlaki değerlerimizi bozdu mu?
Bu soruya herkes farklı farklı cevaplar vere bilir. Benim fikrimi sorar iseniz yüzde yüz ahlakımızı da, keyfimizi de, kişiliğimizi de hatta inancımızı da bozdu. Sadece sesli sohbet siteleri değil. Bu gün twter denilen siteye bir bakın resmen adult site olmuş. Hatta keşke o kadar ile kalsa idi daha da öteye gidip aile içi iğrençliklerin yer aldığı bir yere doğru gidiyor. Sadece internet mi? Tabi ki hayır. Tv ler de amcasının eşi ile birlikte olan filmleri bu topluma izletmediler mi? Ama bugün ome tv veya chat rulet gibi siteler de, sohbet edeceğimize zaman, kadını veya erkeği karşınızda çıplak göre biliyorsunuz. Bu sitelere birde şart koyarlar 18 yaş altı girmesin diye. O sitelere girmesin ama girmesini engelleyecek bir unsur koyamıyorsunuz. Birde 18 yaşının üstünde olsa ne olacak. 18 yaşının üstünde olan kişilerin ahlakını, edebini bozmuyor mu? bu sohbet siteleri. Yani yaşı kaç olur ise olsun bir sınırı olmalı her şeyin. Bu sınırı nasıl koyarız bilemiyorum.
Yazılı chat sitelerinden sonra görüntülü sohbet ve sesli sohbet türü hizmet veren, omegla, ome tv gibi benzeri siteler ortaya çıktı ve resmen sohbet sitelerinde sanal sex denilen şeyler yaşanır oldu. Hatta sadece o amaçla kullanılıyor bu siteler diye biliriz.

Etiketler: Okunma 01 Eyl 2019

Benzer Yazılar

omegla

Omegle

09 Eki 2018
omegla

Omegle

09 Eki 2018
omegla

Ome Tv Omegle

10 Eyl 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!