Ome tv ve omegle siteleri Türk örf ve adetlerine uymuyor

Omegle ve ome tv konusunda bir araştırma yaptım.Yorumları inceledim,videoları izledim. Bu konuda Türk toplumunda bayağı bir tepki sezinledim. Ama yine aynı oranda gördüm ki Türkiye’den milyonlarca kullanıcı bu siteleri kullanıyor. Bir videoda omegle sitesinde olan bir bayan şu ifadeleri kullanıyor. “Bu ne ya önüne gelen önüne gelene tanımadığına küfür ediyor” ama ne yazık ki bunu diyen bayan omegle sitesinde karşısında olana diyor. Madem kötü girme diye biliriz bu meseleye. Birde şu şekilde de baka biliriz. Ome Tv sitelerine dürüst olanlar girmesinde,hep küfürbaz ve sapıklara mı bırakalım orayı? İşte ciddi bir sıkıntılı ortam. Hem şikayet çok hemde sesli sohbet edilen en büyük site. Milyonlarca kullanıcısı olan bir sohbet eğlence sitesi.

Benim omegle ve ome tv türü siteler ile alakalı fikrim…

Bende şikayet edenlerin tarafında yer alacam. Omegle dediğimiz veya Ome Tv diyede bilinen bu siteler evet Türk toplumuna,örf adetlerimize uygun bir ortam değil. Ama inanın daha afzlasını gördüm. Twitter buna ne demeli burada öyle şeylere denk geldim ki. Adam eşi,sevgilisi,partneri ile yanındaki her kim ise,onunla birlikte oluyor bunu milletin gözü önünde yapıyor. Bu insanalr Türk. Dahası var adam eşini bir arkadaşına peşkeş çekiyor ve bunu kameraya çekiyor oradan yayınlıyor. Bu ve daha fazlasını tiviterde gördüm. Türk toplumumu hatalı? Ome tv sitesi mi hatalı? twitter mi hatalı? İşte buna bir cevap bulamadım. Omegle sitesi Türk toplumuna uygun değil demiştik ya…. Bunları görünce de fikrim değişti. Acaba Türk toplumu bütün ome tv ortamını da bozar mı? Türklere ome tv sitesini yasaklasak mı? Nasıl bir rezil toplum haline geldi böyle. Ne oldu bizim örf adetlerimize. Edep ve hayamıza ne oldu? Bazı şeyler gizli,kapaklı yapılır idi ama çok fazla bozulmuş bir toplum haline geldik. Ome tv mi toplumumuzu bozuyor? Yoksa bizler ome tv gibi omegle gibi siteleri mi bozduk?

Hangisi hangisini bozdu bilemedim ama bizim ome tv sitemiz farklı

Bizimde fikrimiz ome tv veya omegle diye adlandırılan sitelerde denetimin olmaması işin cılgının çıkmasına neden oluyor.
Bizde bu nedenle düşündük dedik ki kendi kendimize. Bizde Türk yapısına uygun bir ome tv sitesi,omegle sohbet mekanı kuralım. Denetimli olsun. Adminler yanlış yapanları kontrol edebilsin. Görevi yetkisi olsun. Küfür,hakaret, uygunsuz davranış sergileyen kullanıcıyı siteden ata bilsin. Seçici olalım. az olalım, ama öz olalım. Türk ome tv olalım diye düşündük. Ama acaba bu tür disiplin olan bir yerde kullanıcı bizi tercih eder mi diye düşünmeden
edemiyorum. Bir nevi Türk ome tv dediğimiz,Türk omegle dediğimiz sitemiz,şuan ki sesli sohbetler gibi olabilir.

Türk omegle veya Türk ome tv sitesi

Yukarıda ome tv veya omegle ile alakalı sıraladığımız ve Türk toplumuna uymuyor dediğimiz Ome Tv tanımından farklı bir omegle sohbet sitesi.
Bizler bu ome tv sitemiz içerisinde Türk örf adetlerini önde tutup,kişilerin özeline de fazla müdahale etmeden bir Türk ome tv sitesi oluşturmak istedik. Şuan bunun çabasını vermek içinde şuan ki sitemizi “tr” uzantısı ile aldık. Bu sitede Türk örfüne uygunsuz hareketlere izin verilmemesini sağlamayı düşünüyoruz. Aynı zamanda kullanıcılara omegle sohbet keyfini de suna bilme çabası içerisinde olacağız.
Türk omegle sitesi Yine dünyanın her yerinden kişiler ile sohbet edebileceğiniz bir ortam olacak. Dünya ya hükmedebilecek bir site ola bilmek için biraz zamana ihtiyacımız olacak. Bunun için Türk omegle veya Türk ome tv sitemiz için biraz sabırlı davranmanızı öneriyorum. Ome tv Omegle siteleri farklı bir şekle girecek. Bunun için emek verip gayret edeceğiz.

Etiketler:,, Okunma 07 Eki 2018

Yazar Hakkında

Benzer Yazılar

omegla

Omegle

09 Eki 2018
omegla

Omegle

09 Eki 2018
omegla

Ome Tv Omegle

10 Eyl 2018
omegla

Canlı Sohbet

10 Eyl 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!