Bir bilgisayar, bir internet olduğu zaman internet ortamında çok çeşitli sayıda sitede sohbet edebilme imkanı bula bilirsiniz. Amacınız sohbet etmek ise çok sayıda ve çeşitte alternatifleriniz mevcut. Sohbet için internet ve bilgisayarın olması yeterli ama amacınız canlı sohbet etmek ise, amacınız sesli sohbet veya görüntülü sohbet etmek ise sadece internet ve bilgisayar yeterli olmaya bilir. Canlı sohbet sitelerinin kiminde kamera ve mikrofon olması mecburidir. Eğer webcam ve mikrofununuz yok ise sohbete giriş yapamıyorsunuz. Ama bazı sohbet sitelerinde de mecburi değildir ama canlı sohbet sitesidir. Kimisi de sadece yazılı chat siteleridir oralarda sadece bilgisayar ve internet sağlayıcınızın olması yeterlidir. Şimdi bu makalemizde sizlere bu sitelerden bahsedeceğiz.
Mırç ve İrc sohbet.
İnternetin yaygınlaşması ile ilk çıkan sohbet şekli irc veya mırç diye adlandırdığımız “ yazılı chat” da dediğimiz sohbet siteleridir. Bu tür sohbet sitelerinde bir oyun odası mevcuttur orada oyun botu soru sorar sizler o soruları cevaplar eğlenir yarışırsınız. Bir başka oda ise “radyo” dediğimiz odadır orada ise radyo çalar istekler verir dinlersiniz. Sohbet lobileri vardır oralarda da kişiler sohbet ederler.
Ome Tv
Ome tv dediğimiz site hem canlı sohbet, hem yazılı chat, hem sesli sohbet edilen bir sohbet çeşididir. Bu siteler rast gele kişiler ile rast gele sohbet edilir. Site adminleri sohbete müdahale etmez. Sohbetler burada bire bir edilir. Toplu halde edilen sohbet odaları yoktur. Bire bir rast gele chat sitesi olduğu için, 18 yaş üstü sohbet edilen bir ortamdır. Bu sitede sohbet edebilmek için kameranız mutlaka aktif halde olmalı. İşte tam canlı ve sesli sohbet diye bileceğimiz siteler bunlardır. Türk örf adetlerine uygun olmayan bir site olsa da Türkiye’den çok fazla kullanıcıya sahip bir sitedir.
Chat Rulet Chat Sitesi
Chat rulet dünyanın her yerinden user ve kullanıcıya hitap eden bir sohbet sitesidir. Bu sohbet türü de canlı sohbet, sesli sohbet, yazılı chat dediğimiz siteleri içerisinde barındırır. Yazılı veya sesli sohbet etmek veya etmemek sizin elinizde.Yalınız bu sohbet sitesinde mutlaka ama mutlaka canlı sohbet etmek zorundasınız. Kameranızı açmadan sohbete giremezsiniz. Mikrofununuz takılı değilse sohbete giremezsiniz. Chat rulet sitesine girdiğinizde, cam açık mikrofon açık kişiyi gördünüz. Ama sesli sohbet etmek istemiyorsunuz, sohbete yazılı devam edeceksiniz. Bu imkanı size sunuyor.
Omegla chat sitesi
Omegla dediğimiz site aslen omegle sitesidir. Yukarıda saydığımız ve aşağıda daha da çeşitlerinden bahsedeceğimiz sitelerin bir çoğunun çıkış noktası “omegle sohbet “sitesidir. Aslı omegle olan bu sohbet sitesi, Türkiye’de omegla olarak adlandırılmıştır. Hem canlı sohbet, hem sesli sohbet edilen bir sohbet sitesidir. Dünyanın her yerinden sohbete katılım sağlanır. Milyona yakın kullanıcıya sahip, üyelik gerektirmeyen bir sohbet türüdür. Bilgisayarınıza her hangi bir eklenti yüklemeden direk sohbete girip sohbet edebilirsiniz.

Etiketler: Okunma 01 Eyl 2019

Benzer Yazılar

omegla

Ome tv

08 Eki 2018
omegla

Canlı Sohbet

10 Eyl 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!